تایلند-پاتایا پاتایا یک پدیده است.مکانی منحصر به فرد برای گشت و گذار و تمدد اعصاب شما ست.تفرجگاهی جهانی است . که فعالیت هیچگونه توقفی ندارد. از لحظات زیبای خود در این مکان برای ورزش و تفریح لذت ببرید. روستای ماهیگیری که کسی حتی فکرش را هم نمیتوانست بکند که به یک مکان بین المللی و به جایی تبدیل شود که در زمره شهرهایی قرار بگیرد که هر ساله توریستهای فراوانی را به سوی خود جذب می کند... پاتایااز جمله شهر های مهم تایلند است.

ادامه مطلب: پاتایا- تایلند

تایلند

تابلند

در سفر به تایلند سعی کنید از لباس های معمول استفاده کنید چون اگر لباس نامعمول بپوشید اجازه دیدن از بعضی از مکان ها رو در اونجا ندارید و ندونستن این موضوع باعث میشه که امکان دیدن جاهای جذاب رو از دست بدید.دونستن این نکته هم ضروریه که شما نمیتونید با خودتون ازونجا داروهای غیر قانونی –ساعتهای گرانبها-اسلحه های گرم –جواهرآلات بیارید. به ویژه همراه داشتن بیشتر از یک باکس سیگار ممنوع می باشدو شما رو تو دردسر میندازه .در اطلاعیه وزارت کشور تایلند اعلام شده است که اتباع خارجی که می خواهند از  تایلند دیدن کنند باید دارای حداقل 20000 بات حداقل 700 دلار آمریکا داشته باشند تا بتوانند از پس هزینه های سفر بر آیند.کالاهای ممنوعه که شما نمی توانید از تایلند صادر یا وارد نمایید عبارتند از1-تصاویر و نوشته های مستهجن2-کالاهای مستهجن3-اجسامی با پرچم تایلند4-مواد مخدر5-پول/اوراق و یا که جعلی6-مهر رسمی و پادشاهی جعلی
پایتخت تایلند بانکوک است که در میان تایلندی ها به شهر فرشتگان معروف است بانکوک شهر شلوغ و پر رفت و آمدی می باشد وشما میتوانید برای حمل و نقل از قطار شهری، اتوبوس ،تاکسی ووسیله نقلیه موتوری( توک توک)استفاده کنید. بانکوک به دلیل داشتن معبدهاش، مجموعه کاخ پادشاهی، مراکز خرید بزرگ ومتنوع و  رستوران های فراوان مشهور می باشد.بانکوک تقریبا سه فصل دارد که من در ذیل به آنها اشاره نموده ام:ژوئن تا اکتبر  که بارش شدید و فراوانی دارد.مارس تا می که هوا گرم است.نوامبر تا فوریه که هوا خنک است.

خرید در تایلند یکی از  جاذبه های این کشور زیبا به حساب میاد.

معمولا خرید و واردات در تایلند در بانکوک و در منطقه پاتونم انجام میشه.

 

 http://iaaf.ir

تایلند پاره ای از بهشت

تایلند !قسمتی ازبهشتی است که در ذهنتان هست .
جزایری بسیار زیبا و ساحل هایی رویایی ،طبیعت استوایی حس زندگی در بهشت را چند روز برایتان زنده می کند !تایلند کشوری است که بخش اعظم درآمد خود را از توریست بدست می آورد و تمام کشور آماده پذیرایی از مسافران خارجی و توریست ها هستند و این حس خوبی را به توریست ها می دهد .
معابد تایلند بسیار دیدنی و با شکوه اند و لذت آشنایی با فرهنگی جدید را به زیبایی به شما می چشاند معابد تایلند مرا یاد فیلم هایی می اندازد که درآن انسانها به جستجوی گنج می پرداختند وبه نظر می آید  انتخاب این لوکیشن ها  به دلیل فضای باشکوه و رمز آلود این معابد است .
  تا سال 1939 نام رسمی این کشور سیام بود.تایلند جز پنجاه کشور بزرگ دنیا ست.حکومت آن پادشاهی است.واحد پول تایلند بت است که هر بت حدودا 35تومان ایران می باشد.کشوری است که  در جنوب شرقی آسیا واقع شده است .تایلند 514000 کیلومتر مربع مساحت دارد. و همسایگان تایلند عبارتند: از سمت  شمال وغرب میانمار (برمه)و در شمال و شمال شرق لائوس و در جنوب شرق کامبوج و در جنوب به مالزی  منتهی میشود.تایلند هیچگاه در تاریخ مستعمره هیچ کشور اروپایی نبوده است.اکثر مردم تایلند به زبان تایلندی که همان تایی است صحبت میکنند ولی به دلیل اینکه پایتخت آن بین المللی است اکثرا مردم آن به زبان  انگلیسی نیز صحبت میکنند.بنابراین شما برای سفر به اونجا دیگه دغدغه زبان رو ندارید  چون اکثر مردم اونجا زبان انگلیسی رو هم میفهمند.شاید انتخاب نام سرزمین لبخند برای تایلند واقعا به حق بوده چون مردمش همیشه لبخند به لب دارندو مردمی بسیار صبورو مهمان نوازهستند که از برخوردهای تند و زننده دوری میکنند. اگه قصد سفر به اونجا رو دارید بد نیست که بدونید تایلندی ها فرهنگ خاص خودشونو دارند و از نظر اونها دست زدن به سر افراد و یا اشاره به چیزی با پا بد شمارده میشود چون از نظر اونها سر مقدس و پا به عنوان پست ترین عضو بدن شمارده می شود.و زمانی که خواستید از معابد یا کاخ پادشاهی دیدن کنید بهتره لباس پوشیده بپوشید بدون کفش وارد آنجا شوید..دونستن این نکته خیلی ضروریه که بدونید مجازات توهین به مقدسات زندان است حتی اگر توریست باشید.اونها برای رنگ زرد ارزش خاصی قائل اند.و این رنگ، رنگسلطنتی آنها  است.
 اگر سوار هواپیما شده و از تهران بخواهید راهی آنجا شوید حدودا 8 ساعت طول میکشه که به اونجا برسید.از نظر ساعت  سه ساعت و نیم از ما جلوترند.پیش شماره تلفن تایلند هم0066 است.
در تایلند میتونید به غذاهای مختلفی مثل تایی-فرانسوی-ایتالیای ژاپنی-چینی-هندی-مکزیکی و حتی ایرانی دسترسی داشته باشیدغذای اصلی تایلند برنج سفید است.و در همه جای تایلند غذای حلال یافت می شود.شمامی توانید با مسافرت به این کشور شگفت انگیز از مکان های زیر دیدن فرمایید.

دیدنی های تایلند:
پوکت –پا تایا-ساموبی جزایر بسیار زیبا و معروف تایلند هستند که هر ساله گردشگران و توریسم های زیادی را از نقطه نقطه جهان به سوی خود جلب می کنند .
معبد بودای زمردین و بودای مرمرین معبد بودای خوابیده از مهمترین و زیباترین معابد تایلندند.
 باغ رز ،بازار روی آب بانکوک ،شهر بازی دریم ورلد ،مزرعه تمساح ،باغ وحش و اکواریوم ،سافاری ورلد،کاخ پادشاهی از دیگر جاهای جذاب برای توریست ها هستند.

http://iaaf.ir

شما اینجا هستید: Home تورهای خارجی تور تایلند